Biorezonans Nedir?

Rezonans terapileri kuantum enerji alanları yaratan cihazlar yardımıyla yapılan terapilerin genel adıdır.

Tamamlayıcı tıp alanında sayılabilecek rezonans terapileri hem dünyada hem de ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. 

Rezonans terapileri canlı organizmayı elektromanyetik titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görür. Cihazlar yardımıyla yapılan bu tedaviler organizmada enerji bazlı değişiklikler yapmayı amaçlar. Biorezonans tedavilerinde maddelerden ya da vücudun kendisinden yayılan elektromanyetik titreşimler kullanılır.

Ne İşe Yarar?

Biorezonans terapileri sayesinde sigara ve alkol gibi bağımlılıklardan daha kolay ve kısa sürede kurtulmak mümkündür. Biorezonans tedavilerinde; oldukça hassas ekipmanlar kullanılarak kişinin düşkün olduğu maddenin elektromanyetik salınım patterni belirlenmekte ve bu frekans patterni tersine çevrilerek, kişinin bedenine uygulanmakta yani bu frekans patterni nötrlenmektedir.

Es-Sante Rezonans Terapi ve Danışmanlık Merkezi’nde uzun yıllardır bu alanda kapsamlı çalışmalar yapan ve yeni teknolojiler geliştiren Neo Clinics deneyimini sizlerle paylaşıyoruz. Merkezimizde QUITT marka rezonans terapi cihazı kullanılmaktadır.

Quitt Nedir?

Quitt, Morell tipi biorezonans yöntemini günümüz teknolojisiyle sunan Alman teknolojisidir. Biorezonans konusunda 20 yıllık deneyimi olan Alman Holimed firması ile NEOSANTE ortaklığında üretilen Quitt yüksek biorezonans teknolojisini ve biorezonansın bağımlılıklar-kilo verme ekseninde kullanımıyla ilgili NEOSANTE’de 2006 yılından beri edinilmiş tecrübeyi içerisinde barındırır. Quitt biorezonansın bağımlılıklar-kilo verme ve alerjiler konusunda özellikle spesifikleşmiş halidir. 

Quitt “Rezonans” için vücuttan (endojen biorezonans) veya biyoaktif maddelerden (exojen biorezonans) alınan frekansı aynı anda kullanılır, frekans aralığı diğer biorezoans cihazlarından açık ara öndedir. Bunlara benzer şekilde, Quitt’in yüksek etkinliğini açıklayabilecek kendine has üstün özellikleri bulunur. 

Bu teknolojiyle ilgili daha fazla bilgi almak için NEO-Clinics sayfalarını da incelemenizi rica ediyoruz.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Es-Sante Rezonans Terapi ve Danışmanlık Merkezinde Quitt ile aşağıdaki alanlarda bağımlılık terapisi yapılmaktadır: