Yeni Bir Sen

Aynı sigara bırakma terapilerinde olduğu gibi; alkol bağımlısı olan kişide alkol üzerinden yapılan terapiler kişinin isteğini azaltmakta.

Aldığı alkol miktarını otomatik olarak azaltmakta ve kişinin alkolü tamamen bırakmasını kolaylaştırmaktadır.

Kullanılan Yöntemler

Biorezonans

Ruhsal Yapı ile Birebir Bağlı

Kişinin bağımlılığının düzeyine göre bu terapi alkol bırakma konusunda yeterli bile olabilir ya da bilinen klasik yöntemlerine entegre edilen bir destek olarak da kullanılabilir. Seanslar 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans ilk planda yeterlidir. Daha fazla seansın gerekip gerekmeyeceğine kişisel özelliklere göre karar verilir. Alkol bırakma terapilerinde kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve seansların bu tedavileri destekleyecek şekilde birlikte verilmesi önerilebilir. Alkol bağımlılığı kişinin ruhsal yapısı ile birebir bağlıdır.

Farklı Terapiler de Önerilebilir

Es-sante‘de alkolü bırakmak için yapılan terapilerde, kişinin talebine ve alkol probleminin ne düzeyde olduğuna bakılarak beraberinde EFT*, ThetaHealing veya Bach çiçekleri gibi psikolojik duruma yönelik terapiler de önerilebilir.

Nasıl Yapıyoruz?

Alkol bırakmak için yapılan uygulamalarda kişinin kullandığı alkol cinsi rezonans cihazının içine konulur ve frekans tespiti yapılır. Terapi sonrasında kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi yapılan seanslardan sonra alkol almayı denediğinde; eski bildiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Buna rağmen terapi başarısı kişideki bağımlılığın ne ölçüde olduğuna ve kişinin “asıl” olarak neye ihtiyacı olduğuna göre değişir.
Rezonans terapileri ile alkolü bıraktığınız zaman alkol yoksunluğundan kaynaklı sıkıntıları daha az yaşar yada hiç yaşamazsınız.